شیشه آلات آزمایشگاهی

شیشه آلات آزمایشگاهی

شیشه آلات آزمایشگاهی یکی از پرکاربرد ترین تجهیزات در آزمایشگاه ها می باشد و در همه ی آزمایشگاه با توجه به نوع آزمایش استفاده می شود.

شیشه آلات آزمایشگاهی در اندازه و شکل های مختلف تولید و بفروش می رسد، از معروف ترین برند هایی که در زمینه شیشه آلات آزمایشگاهی فعالیت می کنند عبارتند از شات دوران آلمان، تی جی ای آلمان، آلا فرانسه و انگلستان، که تمامی این محصولات این نوع شرکت ها توسط گروه تجهیزات آزمایشگاهی زرین پیرکس تهیه شده و برای خرید در سایت قرار گرفته که در ادامه با 3 نوع از پرکاربرد ترین آن ها آشنا می شویم.

الکل سنح (اتانول سنج)

الکل سنج (اتانول سنج) وسیله ای شیشه ای با رنج اندازه گیری صفر تا 100 درصد است که در آزمایشگاه های مختلف استفاده می شود، این وسیله مقدار الکل را در مایعات و محلول های آزمایشگاهی اندازه گیری می کند مقدار آن را به صورت درصد نشان می دهد.

در حال حاضر الکل سنج توسط شرکت های مختلف فرانسوی، چینی، روسی و آمریکایی تولید و بفروش می رسد، هر کدام از این نوع الکل سنج ها از جنس های مختلف ساخته شده اند که بنا به دقت خوانش مورد نیاز می توان از آن ها استفاده کرد.

بالن آزمایشگاهی (فلاسک آزمایشگاهی)

بالن آزمایشگاهی (فلاسک آزمایشگاهی) یکی از پرکاربرد ترین ابزار ها و شیشه آلات آزمایشگاهی در آزمایشگاه هاست که در دو نوع شیشه ای و پلاستیکی ساخته می شود، فلاسک های آزمایشگاهی در نوع های مختلف تولید می شود که هر کدام از آن ها کاربرد های خاص خود را دارند.

ارلن آزمایشگاهی

ارلن آزمایشگاهی یکی دیگر از شیشه آلات آزمایشگاهی پرکاربرد است که به برای نگهداری مایعات و محلول ها و یا چوشاندن آن ها استفاده می شود، ارلن ها از نوع های مختلفی تشکیل شده است، مانند ارلن دهانه پهن که برای نگهداری مایعات استفاده می شود، ارلن دهانه باریک که برای مخلوط کردن و چوشاندن محلول ها استفاده می شود، ارلن خلاء که برای جداسازی مواد جامد یا ناخالصی ها از فاز مایع استفاده می شود، ارلن بیودی (lodine flask) که برای کاربرد های یئومتری یا واکنش هایی که در آن ید اکسید وجود دارد استفاده می شود.

کاربرد های ارلن آزمایشگاهی

  • گرم کرد و چوشاندن نمونه ها
  • مخلوط کردن نمونه ها و تیتراسیون
  • نگهداری محلول ها و نمونه های آزمایشگاهی
  • آماده سازی محیط کشت و تهیه کشت میکروبی و سلولی

دستگاه های آزمایشگاهی

دستگاه های آزمایشگاهی

بعضی از آزمایش ها را نمی توان بدون دستگاه های آزمایشگاهی انجام داد به همین دلیل وجود دستگاه های آزمایشگاهی در آزمایشگاه های مختلف ضروری است، در ادامه با سه دستگاه که در تمام آزمایشگاه ها استفاده می شود آشنا خواهیم شد.

هود آزمایشگاهی

هود آزمایشگاهی یکی از اساسی ترین تجهیزات در تمام آزمایشگاه ها هستند که برای حفظ ایمنی کارکنان در هنگام کار بر روی مواد خطرناک استفاده می شود، امروزه هود های آزمایشگاهی بر اساس نوع فعالیت در آزمایشگاه ها در نوع های مختلف تولید می شود که در ادامه با آن ها آشنا می شویم:

  • هود شیمیایی
  • هود میکروبی
  • هود کانوپی
  • هود بازویی

انکوباتور آزمایشگاهی

انکوباتور آزمایشگاهی وسیله ای است که به منظور رشد و نگهداری میکروبی و کشت های سلولی به کار گرفته می شود و دما، رطوبت و دیگر شرایط مانند منواکسید کردن و اکسیژن را در حالت بهینه نگه می دارد.

انکوباتور آزمایشگاهی یک وسیله ضروری در آزمایشگاه ها محسوب می شود که برای انجام کار های تحقیقاتی در زمینه زیست شناسی ملکولی و سلولی و میکروبیولوژی استفاده می شود.

اتوکلاو آزمایشگاهی

اتوکلاو آزمایشگاهی دستگاهی است که برای استریل کردن وسایل آزمایشگاهی در آزمایشگاه هایی هم چون آزمایشگاه های پزشکی و دامداری استفاده می شود. دستگاه اتوکلاو به صورت کلی به 4 نوع اتوکلاو سطلی کلاس N، اتوکلاو برای ضد عفونی کردن زباله های بیمارستانی، اتوکلاو 300 لیتری درب خورشیدی، اتوکلاو بیمارستانی تقسیم می شود.

ملزومات آزمایشگاهی

ملزومات آزمایشگاهی

ملزومات آزمایشگاهی مجموعه ابزار ها و وسایلی هستند که در تمام آزمایشگاه ها استفاده می شود و جزء ابزار های مهم هر آزمایشگاه محسوب می شود، هر کدام از این ابزار ها و تجهزات آزمایشگاهی حجم ها و انواع مختلفی دارند که چند نمونه از مهم ترین آن ها که در تمام آزمایشگاه ها استفاده می شود عبارتند از:

لوله آزمایش

لوله آزمایش یا لوله نمونه ابزاری استوانه ای از جنس شیشه و یا پلاستیک که عمدتا برای گرم کردن و یا نگهداری محلول ها استفاده می شود.

مثلث نسوز آزمایشگاهی

مثلثی آزمایشگاهی وسیله ای فلزی است که از سه قطعه سیم نسوز چینی ساخته شده است و موقع حرارت دادن بوته چینی استفاده می شود.

گیره کوره یا گیره بوته

گیره کوره یا گیره بوته گیره ای به شکل قیچی که برای برداشتن نمونه از توی کوره استفاده می شود.

سه پایه آزمایشگاهی

سه پایه های آزمایشگاهی وسیله هایی فلزی هستند که برای حرارت دادن ظرف های آزمایشگاهی مانند بشر و ارلن استفاده می شود.

مواد شیمیایی

مواد شیمیایی یکی از مهم ترین مواد مورد استفاده در محیط های آزمایشگاهی می باشد که جهت تحلیل و آنالیز سایر مواد با کمک دستگاه ها و تجهیزات آزمایشگاهی مورد استفاده قرار میگیرد، مواد شیمیایی آزمایشگاهی از نظر فرمول و ماهیت با مواد دیگر شیمیایی یکسان هستند اما تفاوت در نوع گرید و میزان خلوصشان با یک دیگر متفاوت هستند.

قیمت تجهیزات آزمایشگاهی

قیمت تجهیزات آزمایشگاهی به دلیل تنوع بالا در نوع، حجم و اندازه ابزار ها و وسایل آزمایشگاهی متفاوت است و اگر قصد خرید هرکدام از تجهیزات آزمایشگاهی را دارید می توانید با مراجعه کردن به صفحات هر محصول قیمت آن را مشاهده کنیدو

خرید تجهیزات آزمایشگاهی به صورت آنلاین

امروزه با توجه به پیندمی کرونا حضور در جوامع به خصوص فروشگاه های تجهیزات آزمایشگاهی به خاطر اینکه ممکن است ویروس کرونا منتقل شود خطرناک می باشد به همین دلیل زرین پیرکس این امکان برای آزمایشگاه هایی که نمی توانند به صورت حضوری تجهیزات آزمایشگاهی خود را تهیه کنند گذاشته تا بتوانند ابزار ها و وسایل مورد نیاز خود را به صورت آنلاین و اینترنتی تهیه کنند و خداکثر تا 48 ساعت بعد از خرید تجهیزات آزمایشگاهی خود را تحویل بگیرند.

فروش تجهیزات آزمایشگاهی

گروه تولیدی زرین پیرکس با بیش از 15 سال سابقه کار یک فروشگاه اینترنتی آنلاین است که به صورت تخصصی در زمینه فروش تجهیزات آزمایشگاهی فعالیت می کند، فروش تجهیزات آزمایشگاهی در این شرکت به صورت تخصصی بوده و شما می توانید با انتخاب محصول و مراجعه به صفحه آن محصول خود را به صورت اینترنتی خریداری کنید، همچنین می توانید برای مشاوره و راهنمایی هر کدام از تجهیزات آزمایشگاهی با واحد پشتیبانی زرین پیرکس تماس بگیرید.